Ulbrokas vidusskola Ziemas Ekoskolu forumā Daugmalē

25
Februāris 2014

 

 

 

 

 

No 21.līdz 23. februārim Vides izglītības fonds sadarbībā ar Daugmales pamatskolu un Ķekavas novada pašvaldību īstenoja pirmo Ekoskolu ziemas forumu, kas vienuviet pulcēja 200 dalībniekus, skolotājus un skolēnus, no vairāk nekā 40 dažādām Latvijas izglītības iestādēm. To starpā forumā piedalījās Ulbrokas vidusskolas skolēni: Dana Bule, Annija Anna Dežurova, Sjuzanna Roždestvenska, Alīna Janēviča un Ekoskolas koordinatore Solvita Alksne. Tas jau ir otrais forums, kurā mēs piedalāmies.

Ekoskolu foruma mērķis ir veidot izpratni par Ekoskolu programmu, ar to saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību. Satikšanās reizē bija prieks redzēt jau zināmus draugus, kā arī iepazīt jaunus un veidot kontaktus. Ekoskolu forums sniedz iespēju gūt jaunas zināšanas, daloties pieredzē, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu turpmāk dzīvot videi draudzīgi arī ikdienā. Šādu motivāciju ir svarīgi veidot skolēniem, lai tas kļūtu par ikdienas ieradumu.

Foruma pirmajā dienā skolēni un skolotāji darbojās atsevišķās grupās. Skolēniem bija iepazīšanās stafete ar uzdevumiem un Ekokross. Vēl bija jāprezentē savs mājas darbs – interesants pasākums savā skolā, kas saistīts ar Ekoskolu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Mūsu skola prezentēja Ziemassvētku eglīšu izstādi, kur eglītes gatavojām no dažādiem otrreiz izmantotiem materiāliem. Šis projekts tika atzinīgi novērtēts. Pašā vakarā bija īsfilmu vakars par ekotēmām un sportiskas aktivitātes baseinā. Visjaukākais - vakara iepazīšanās un kopā dziedāšana pirms naktsmiera. Savukārt skolotāji dienas gaitā dalījās savā pieredzē un pārdomās par ekoskolu darbu un ikdienas dzīvi, noklausījās Renātes Lukjanskas  lekciju par Eko ideju inkubatoru skolās. Vakarā bija saruna ar žurnālisti Anitru Toomu par dažādiem ekoproduktiem mūsu ikdienas gaitās.

Otrajā dienā notika tematiskās lekcijas un darbnīcas, kas saistītas ar atbildīgu dzīvesveidu un Ekoskolu programmas gada tēmām - par veselīgu dzīvesveidu un ilgtspējīgu pārtiku stāstīja biedrības „homo ecos” pārstāve Agita Pusvilka, enerģijas un klimata jautājumus aplūkoja  „Energodata” vadītājs Jānis Šipkovs, mežu izzināt palīdzēja Viesturs Ķerusno  -Latvijas ornitoloģijas biedrības pārstāvis, savukārt Greenwalk pārstāve Dace Kalniņa vērsa uzmanību sadzīves ķīmijas ietekmei uz vidi un ūdeni. Pētīt pilsētvides iekārtošanu un plānošanu videi draudzīgā un funkcionālā veidā skolēnus un skolotājus aicināja Kristīne Zamurajeva no „Mana Rīga”, savukārt pārtikas un patēriņa tendences un godīgās tirdzniecības kustību Fairtrade skaidroja Jānis Brizga no Zaļās Brīvības. Pēc lekcijām notika ideju darbnīcas, kurās skolēni un skolotāji varēja apgūt video veidošanu, foto instalāciju veidošanu, veidot vides objektus.

Pēcpusdienā notika Ekoskolu zināšanu olimpiāde, kurā skolēni un skolotāji varēja pārbaudīt savas rīta cēlienā iegūtās zināšanas. Interesanti bija tas, ka skolēni un skolotāji darbojās jauktās komandās. Tas deva iespēju vairāk iepazīt citu skolu skolēnus un savukārt skolēniem - citus skolotājus. Pēc tam bija Ekoskolu olimpiskās spēles, kur uzvarēja draudzība.

Vakarā baudījām zaļo humoru kopā ar improvizācijas teātri Improzoo.lv. Pašā noslēgumā disenīte.

            Šīs dienas bija ļoti darbīgas, izglītojošas un, pats galvenais, iedvesmojošas jauniem darbiem. Skolēni atbrauca mājās ar ļoti daudzām jaukām idejām un vēlmi veidot jaunus pasākumus un aktivitātes skolā un savā novadā.

 

Ekoskolas koordinatore

Solvita Alksne