“Vecāku digitālā pratība – skolēnu drošības ceļvedis digitālajā pasaulē”

03
Decembris 2020

Nodarbības norisinājās sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas skolēnu vecākiem šī gada 24., 25., un 26. novembrī, izmantojot MS Teams platformu.

Kas jāzina par bērnu drošību internetā? Kādi ir aktuālākie riski un kā parūpēties par savu bērnu drošību? Ko bērns dara internetā? Kādi ir aktuālākie riski un kā no tiem izvairīties? Kā rīkoties problēmsituāciju gadījumos? Šie un jautājumi par nepiemērotu, kaitīgu interneta saturu, kibermobingu, spēlēm tiešsaistē, privātuma pārkāpumiem, atbildību un tiesībām internetā bija tēmas, par ko stāstīja Latvijas Drošāka interneta centra lektori.

Medijpratība, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju ietekmes apzināšanās ikdienas situācijās ir nepieciešama izpratnei  par drošu un jēgpilnu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu.

Paldies visiem vecākiem, kuri izmantoja iespēju piedalīties šajās lekcijās! Lekcijas ieraksti ir pieejami arī šobrīd un tos iespējams noskatīties, izmantojot e-klasē nosūtīto saiti.

Zanda Pelše,

direktora vietniece audzināšanas jomā

Lekcijas bija ļoti vērtīgas, to ierakstus varat noskatīties šeit (lekcija sākumskolas skolēnu vecākiem), šeit (lekcija nr. 1 pamatskolas un vidusskolas skolēnu vecākiem) un šeit (lekcija nr. 2 pamatskolas un vidusskolas skolēnu vecākiem). "

Šeit noderīgi materiāli interneta drošības jomā: 

https://www.drossinternets.lv/

https://www.youtube.com/user/saferinternetlv/videos

https://drossinternets.lv/lv/info/aitu-dzive