Latvijas Simtgades stipendijas saņēmēja – Elīna Grīnhofa

17
Jūnijs 2020

Latvijas Simtgades stipendija

Sagaidot Latvijas simtgadi, tika atklāts vērienīgs stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem – Latvijas Simtgades stipendija. Šo unikālo projektu kopā īsteno Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un VAS “Latvijas Loto”. Tas nosaka, ka stipendiju atbalsta programmu var saņemt ikvienas Latvijas vidējās izglītības iestādes izvēlēts viens absolvents. 500 eiro atbalsts izcilniekiem iespējams, pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies VAS “Latvijas Loto” rīkotajā Simtgades loterijā.

“Izcilību pierāda ne viens ass prāts, bet arī neatlaidība, daudzpusība un pārliecība par jau sasniegto un nākotnes mērķiem. Ar stipendiju vēlamies atbalstīt un motivēt spožākos Latvijas skolu izcilniekus viņu ceļā uz jauniem sasniegumiem gan mācībās, gan citās – radošās, sporta vai sabiedriskās aktivitātēs. Šie jaunieši ir mūsu nākotnes Latvijas veidotāji un attīstītāji, tāpēc jo svarīgi ir viņus mudināt turpināt iesākto,” uzsver finanšu ministrs Jānis Reirs. 2018.gadā šādas stipendijas saņēma 347 spožākie vidējo mācību iestāžu absolventi. Šogad to skaits ir 342 un viena no viņām ir Ulbrokas vidusskolas absolvente – Elīna.

Iepazīstieties – Elīna!

Visus skolas gadus viņa ir mācījusies Ulbrokas vidusskolā. Elīna ir daudzpusīgi attīstīta personība, viņas interešu lokā ir  mācīšanās un sabiedriskais darbs, aktīvi līdzdarbojas skolas pašpārvaldē, strādā  brīvprātīgo darbu dzīvnieku patversmē “Ulubele”. Ir aktīva skolas pasākumu vadītāja, darbojas skolas dramatiskajā pulciņā.

 

Elīnas sekmes no 1. - 12.klasei ir tikai ļoti labas un teicamas, izvirzīta skolas apbalvojumam “Zelta pildspalva”, kur viens no kritērijiem ir izcilas sekmes. Elīna ir vairāku skolas un Pierīgas novada olimpiāžu dalībniece un godalgoto vietu ieguvēja – bioloģijā, ķīmijā, latviešu valodā.

 

“Savā brīvajā laikā, Elīna, palīdzot tēvam, nodarbojas ar retro automašīnu restaurāciju. Elīna ir ļoti atbildīga, vienmēr precīza un nopietna savās domās un darbos. Visus uzticētos pienākumus izpilda laicīgi un precīzi. Klasē ieguvusi autoritāti un pilda klases vecāka pienākumus, ar viņas viedokli vienmēr rēķinās. Elīna ir ļoti zinātkāra un vienmēr seko līdzi kultūras un zinātniskajām publikācijām, apmeklē teātri un kultūras pasākumus, jo viņas mērķis palīdzēt cilvēkiem,” tā par viņu stāsta Irina Kalniņa, Ulbrokas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā un 12. klases audzinātāja.

Elīna aktīvi līdzdarbojas Stopiņu novada kultūras un sabiedriskās dzīves organizēšanā, aktīvi vada kultūras pasākumus novada ietvaros, palīdz organizēt ikdienu Stopiņu novada Radošās attīstības centrā.

Vēl viena Elīnas sirdslieta ir dramatiskais pulciņš, kur viņa spēlē vadošās lomas uz skatuves, piemēram, Žetonvakara izrādes diplomprojekts  R.Blaumaņa lugā “Skroderdienas Silmačos” – Elīnas loma.

 

Lepojamies un priecājamies!

 

Elīna piedalās skolas jaunā virziena videoklipa filmēšanā 

Elīna ekspresintervijā 2019.gada noslēgumā pasākumā, kas veltīts Skolēnu motivācijas programmas līderiem