Labākie skolēni - Londonā

03
Jūlijs 2019

Labākie Ulbrokas vidusskolas skolēni Londonā 

 

Ulbrokas vidusskola ir bagāta ar daudzām tradīcijām. Tomēr ik pa laikam tiek ieviestas arī jaunas. Vienu no šādām tradīcijām skola ieviesa 2017./18. mācību gadā. Šīs tradīcijas ietvaros katra mācību gada nogalē labākos skolēnus premēt ne tikai ar naudas balvām (sadarbībā ar Stopiņu novada domi), bet 20 labākajiem skolēniem un pieciem skolotājiem, kuri ir veicinājuši skolēnu sasniegumus dot iespēju piedalīties izzinošā braucienā savas zinātkāres apmierināšanai un redzesloka paplašināšanai ārpus Latvijas 

Šī gada galamērķis  - Londona.  Satiekoties agrā rītā skolēni un skolotāji devās uz lidostu, lai uzsāktu kopīgo ceļojumu uz Londonu. Pirmā diena – 15.06.19. - iepazīšanās ar Londonu, orientēšanās prasmju pielietojums un attīstīšana.  

 

 16.06.19.- Britu muzeja un Nacionālās galerijas apmeklējums , šajā dienā skolēniem un skolotājiem bija lieliska iespēja iepazīties ar vēsturi, arhitektūru un zinātni, katram bija iespēja apskatīt un izbaudīt arheoloģiskos un kultūras brīnumus, izbaudīt valdzinošo mākslas burvību un antīko kultūru. Londonas burvība ir Bekingemas pils, Trafalgāra laukums, Vestminsteras abatija un citi vēsturiskie objekti , kurus skolēni un skolotāji ar interesi izbaudīja. Par katru apskates objektu skolēni bija sagatavojuši stāstījumu, kas palīdzēja pārējiem ekskursijas dalībniekiem pilnvērtīgāk izzināt katru no apskates objektiem. 

 

17.06.19.  - Šajā dienā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Dabas un vēstures muzeja krājumiem, kā arī ar zinātnes muzeja ekspozīciju daudzveidību. Katram skolēnam tika piedāvāta iespēja apmeklēt muzeju pēc viņu interesēm. Bija arī tādi skolēni, kuri apmeklēja abus. Tālāk ceļš turpinājās uz Tate modernās mākslas muzeju u Londonas muzeju, kur arī katram skolēnam tika dota iespēja iepazīties ar to krājumiem. Dienas nogalē ceļā uz viesnīcu pavērās fantastiskie skati no Temzas krastmalas uz Londonas Taueru un Londonas tiltu.  

Skolēni un skolotāji ir ļoti gandarīti par tādu pasākumu un iespēju apskatīt pasauli un tās kultūras brīnumus. Ka arī, tas ir pamudinājums katram Ulbrokas vidusskolas skolēnam censties un gūt panākumus mācībās, konkursos un olimpiādēs, lai ik gadus būtu iespēja  atkal redzētu kaut ko jaunu un  tikpat aizraujošo. Paldies Ulbrokas vidusskolas direktoram Normundam Balabkam un direktora vietniecei Antonijai Trukšānei par ideju, organizāciju un iespēju būt kopā un baudīt pasaules kultūrvēstures mantojumu. 

 

Visu brauciena dalībnieku vārdā 

 skolotāja Irina