“Bille” iedvesmo

08
Janvāris 2019

1.semestra noslēgumā arī 6.b un 6.c klase izmantoja projekta “Latvijas skolas soma” sniegto iespēju, kura paredz  katram 1.-12.klases skolēnam vismaz vienu apmaksātu kultūras norisi semestrī. Tas var būt kāds kultūras notikums, dabas skaistuma apskate un novērtēšana, dažādi pasākumi, kas atspoguļo inovācijas, zinātnes sasniegumus, Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības.

Šoreiz  6.b un 6.c klase izvēlējās doties uz kinoteātri “Splendid Palace” un noskatīties 2018.gada latviešu spēlfilmu “Bille”. 

Skolēni caur šo spēlfilmu varēja iepazīt daiļdarbu, kurš viņiem būs jaapgūst mācību procesā, literatūras stundās, jo filma ir veidota pēc Vizmas Belševicas grāmatas “Bille” motīviem. Kā arī pati filma atspoguļo autores Vizmas Belševicas dzīvesstāstu.

Filma ir par cerību, par vēlmi sevi pierādīt, neskatoties uz to, kādas sākumā šķiet iespējas, kāds ir sociālais stāvoklis, kāda ir vai nav ģimenes mīlestība. Iespēja pilnveidoties, attīstīties, sasniegt virsotnes ir mums katram, neskatoties ne uz ko. Citam ceļš var būt ātrāks, citam ilgāks, bet tas ir. Neskatoties uz to, ka bērnība Billei nebija viegla – trūka mātes mīlestības, ģimene un radinieki nemitīgi uzskatīja, ka no viņas nekas prātīgs neizaugs un ikdiena bija jāpavada nabadzībā – tomēr reālajai Billei - rakstniecei Vizmai Belševicai – izdevās atrast savu ceļu un pierādīt, ka sapņi spēj īstenoties.

Filmā ir atspoguļota Latvijas kultūrainava un daba, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē.

 

Bērniem iespēja apmeklēt kinoteātri, skatīties tieši šo filmu ļoti patika. Ir skaidrs, ka katrs no viņiem ir guvis kādu atziņu. Motivācija, iedvesma, labestība, līdzjūtība. Bērni gan savilka paralēles ar kādu savas dzīves aspektu, gan tieši pretēji - novērtēja to, kas viņiem ir. Ieguva atziņu, ka viss ir mūsu pašu rokās,  mēs paši esam savas laimes kalēji.

Skolēni atzina, ka bieži vien viņi cenšas meklēt attaisnojumus, kādēļ nav izdevies tas, uz ko viņi ir cerējuši vai gribējuši, bet šis stāsts ataino to, ka tas viss ir sīkums un tiešām tikai attaisnojumi savai neizdarībai. Ja grib, tad var!

 6.c klases audzinātāja Sintija Supe