6.klases skatās latviešu multiplikācijas filmu

28
Decembris 2018

 "Latvijas skolas soma"ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk kā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem, kuras ietvaros viņi var bez maksas apmeklēt dažādus izglītojošus un attīstošus pasākumus atbilstoši vecuma interesēm. Arī mūsu skolas visu klašu skolēni, piedalās šajā programmā un pirmos pasākumus jau pieredzējuši.

Šī gada 24. novembrī 6.a un 6.d klases skolēni bija uz pilnmetrāžas multiplikācijas filmu "Saule brauca debesīs", kuru skatījāmies Latvijas vecākajā kinoteātrī "Splendid Palace". Šī multiplikācijas filma veidota tieši par godu mūsu valsts simtgadei un tajā apvienotas dažādas mūsu tautas kultūras vērtības-gan folklora un mitoloģija, gan orģinālmūzika, kuras autors ir J. Kaukulis, un orģinālzīmējumi, kuru autore ir ievērojama mūsu teātru tērpu māksliniece I. Vītoliņa. Nenoliedzami, viena no lielākajām vērtībām ir filmas režisores, Latvijas multiplikācijas filmu vecmeistares, Rozes Stiebras režija. Filma neatstāja vienaldzīgu nevienu no skatītājiem, tā deva vielu pārdomām gan dzīves pieredzējušiem skatītājiem, gan skolēniem jebkurā vecuma grupā.

  Pēc filmas noskatīšanās klases stundās ar skolēniem pārrunājām redzēto- ko sapratām, kādas pārdomas raisījās, kādu emocionālo uzdevumu veica mūzika, krāsas, tautasdziesmu teksti...Šis mākslas darbs skolēniem visā pilnībā atspoguļoja, cik lieliski spēj dažādas mākslas jomas, kopā savērpjoties, radīt neaizmirstamu, emocionālu baudījumu, kurš paliks kā vērtība arī nākamajām paaudzēm.

  6.d klases audzinātāja Iveta Lāce