Ilgtspējīgās modes dizaina meistardarbnīcā

05
Novembris 2018

Šī gada 29.oktobrī trīs Ekoskolas pārstāves no Ulbrokas vidusskolas devās uz Getliņiem, lai apmeklētu “Ilgstspējīgās modes dizaina meistardarbnīcu”. Šo pasākumu vadīja modes dizainere Velga Krukovska, kas, izveidojusi dabai draudzīgu apģērbu zīmolu “VelgaCode”, ikdienā realizē savas idejas un rada burvīgus apģērba gabalus no vecām, vairs nevajadzīgajām drēbēm, lai izmešanas vietā tās varētu pārveidot un izmantot no jauna. Pati dizainere jaunu meistardarbu radīšanai iedvesmojas no citiem pasaulē pazīstamiem ārzemju un latviešu dizaineriem un to vadītiem apģērbu zīmoliem.

Toties tagad dizainere Velga Krukovska pati iedvesmo pārējos cilvēkus, ieskaitot arī mūs, pievērst uzmanību šai lietai un veikt pārmaiņas ne tikai savā, bet arī visas apkārtējās vides labā. Pasākuma pirmajā pusē klausījāmies lekciju par mūsdienām ļoti aktuālu tēmu - atkritumiem un vides piesārņojumu. Vislielākā uzmanība tika pievērsta tekstilmateriālu vides piesārņojumam, kas veido lielu daļu sadzīves atkritumu. Pateicoties dažādiem videomateriāliem un statistikas faktiem, varējām pārliecināties, cik ļoti nopietna ir šī situācija mūsdienās, jo pieprasījums pēc apģērba ražošanas un tā piedāvājums jau sen ir pārsniedzis visas iespējamās robežas, bet vairums cilvēku arvien turpina neapdomāti piepirkt jaunas drēbes, nedomājot par savas rīcības sekām. Vairākas reizes tika akcentēts arī 3R likuma princips – reduce, reuse & recycle, kas atklājas kā dizaineres uzņēmuma galvenā koncepcija - samazināt piesārņojumu, pārstrādājot un izmantojot otrreiz.

Pasākuma praktiskajā daļā dalībnieki varēja iejusties dizainera lomā un ar visu savu radošumu, kā arī dizaineres palīdzību izveidot sev jaunu apģērbu, piemēram, blūzi un svārkus. Viss pasākums izdevās ļoti interesants un vienlaikus noderīgs, it īpaši mums - jaunajai paaudzei, kurai ir visas iespējas dalīties ar savām zināšanām tālāk un ar maziem soļiem uzlabot pašreizējo vides kvalitāti, tāpēc esam ļoti pateicīgas par doto iespēju apmeklēt šo pasākumu.

Vusala Baširova,

Ekopadomes pārstāve