"Galu galā saglabāsies tikai tas, ko mēs mīlam, un mēs mīlam tikai to ,ko spējam saprast"

12
Decembris 2017

  "Galu galā saglabāsies tikai tas, ko mēs mīlam, un mēs mīlam tikai to ,ko spējam saprast"- tā teicis āfrikāņu ekologs Baba Dioum.

Piekrītot šai domai, ar prieku varu informēt, ka Ulbrokas vidusskolā ir sācies jauns Eiropas sponsorēts projekts "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai", kura ietvaros skolēniem ir iespēja padziļināti iepazīties, izprast un  pētīt dažādus ar bioloģiju saistītus procesus.

Mūsu pirmais uzdevums bija iepazīstināt skolēnus ar programmas dotajām iespējām, kā arī uzzināt viņu īpašās intereses un vēlmes šī projekta ietvaros. Kad programma tika izveidota, varēja sākties tās realizācija.

Pirmais pasākums bija 1. novembrī LU Dabaszinātņu centrā, kurā piedalījās mūsu skolas 11. un 12.klašu skolēni. Viņiem bija iespēja iepazīties ar jaunajām augstskolas telpām-auditorijām, laboratorijām, bibliotēku un pat jumtu, uz kura atrodas eksperimentiem celtās siltumnīcas. Skolēni tika iepazīstināti ar jaunākajām mikroskopēšanas iekārtām, to darbību un iespējām. Skolēniem bija ekskluzīva iespēja pašiem strādāt laboratorijas darbu modernākajā mikroskopēšanas laboratorijā Baltijā, kuru vadīja profesors Tūrs Selga. Šī nodarbība ar eksperimentu skolēnos raisīja pamatotas pārdomas par dzīvo šūnu darbības izmaiņām mobilo telefonu starojuma ietekmē- redzētais ir daudzkārt pārliecinošāks, kā dzirdētais...

Nenoliedzami, šāda padziļināta iepazīšanās ar jaunākajām pētniecisko darbu metodēm un iekārtām ir noderīga gan bioloģijas zinātniskajos pētījumos šūnu bioloģijas līmenī, gan dažādos diagnostikas izmeklējumos medicīnā. Skolēnu vērtējums- tas bija interesanti, tas bija noderīgi, tas bija pārliecinošāk kā vārdi, tur ir tik forši, ka gribētos iet studēt.

biloģijas skolotāja Iveta Lāce