DABASZINĪBU diena

31
Maijs 2016

      26.05.2016. Ulbrokas vidusskolā notika DABASZINĪBU diena, kurā mācību process bija atšķirīgāks, nekā visa mācību gada laikā. Šādas dabaszinību dienas mūsu skolā notika jau 7 reizi, un katru gadu ir cita tēma, kurai veltām  īpašu vērību. Šajā dienā skolotāji, kas izstrādā nodarbību tematus, plānus un vada stundas, ir vidusskolēni, protams,sadarbībā ar priekšmetu skolotājiem un klašu audzinātājiem. Katrs vidusskolēns no 10.un 11.klases ir skolotājs kādai sākumskolas vai pamatskolas klasei.

       Šinī mācību gadā tēmu izvēlējāmies saistītu ar mūsu skolas kā EKOskolas padziļināti pētīto jomu-"Ēd atbildīgi!". Vidusskolēnu piedāvātās stundu tēmas bija gan par dārzeņiem mūsu ikdienu maltītēs, gan par garšaugu daudzveidību, gan savvaļas ēdamiem un indīgajiem augiem,gan par ārstniecības augiem skolas apkārtnē, gan ēšanas kultūru un par to, ko aiz sevis atsājam pēc maltītes... Skolēniem bija gan teorētiska iepazīšanās ar informāciju, gan darbs dabā, gan praktiskas darbošanās sējot, stādot, gatavojot ēst, gan pēc tam visu kārtīgi sakopjot.

      Jauki, ka pēc šādām DABASDIENU stundām no skolēniem vienmēr dzirdam atzinīgus vērtējumus un vēlmi, kaut šādas dienas būtu vairāk mācību gada laikā. Pēc grūtās un atbildīgās dienas prieks un lepnums ir arī vidusskolēnu sejās, jo viņu pūles ir vainagojušās priecīgās bērnu sejās. Šāds projekts jau daudzu gadu garumā ļauj mūsu skolas skolēniemizprast un novērtēt, kāda ir cilvēka un dabas ciešā saistība, un cik mēs-katrs cilvēks, liels vai mazs, esam atbildīgi par to, ko un kā darām.

 

      Projekta autore un koordinatore bioloģijas skolotāja I.Lāce