Viena diena – trīs vietas

22
Aprīlis 2016

Viena diena – trīs vietas

      Sākoties pavasarim 3.c klases skolēni un skolotāja izlēma doties izglītojošā ekskursijā uz Getliņi EKO, Rīgas HES un Salaspils botānisko dārzu.

     Ekskursiju sākām Getliņi EKO. Skolēniem bija lieliska iespēja izprast to, kur nonāk un kā tiek pārstrādāti atkritumi. Uzzinājām, ka šeit ne tikai atkritumi tiek škiroti, bet tiek ražota arī elektrība un siltums. Uzzinājām arī to, ka saražotais siltums palīdzējis Getliņiem audzēt tomātus, kas nonāk arī mūsu veikala plauktos. To audzēšanā netiek izmantotas kaitīgas vielas un tomāti ir ekoloģisks produks, ko ražo visu gadu.

     Pēc tam devāmie uz Rīgas HES. Uzzinājām, ka tas ir otrs vecākais - 45 gadi, vecākais ir Ķegumā ar 75 gadu stāžu. Šeit varējām nedaudz ielūkoties, kā tiek ražota elektrība, kā darbojas mehānismi. Tiesa, daudz rādīt mums nevarēja, jo te jāievēro stingri drošības noteikumi, jo visur darbojas liela tehnika. Ekskursijas beigās gide mūs uzveda HES augšējā stāvā, no kura varējām redzēt, kā izveidojies Daugavas baseins. Tas bija ļoti iespaidīgs skats.

     Savu ekskursiju turpinājām Salaspils botāniskajā dārzā. Protams, mūsu acu skatienus piesaistīja stikla pils Oranžērija, kas priecē ar dažādu augu daudzveidību un klimatisko joslu dažādību, ko pašiem arī bija iespēja izjust un sajust. Zinoša gida pavadībā izstaigājām visas klimatisko joslu telpas un iepazināmies ar dažādu augu sugām. Daudz ko atklājām un daudz ko uzzinājām no jauna, piemēram, to, ka nav banānkoks, bet gan banānu zāle. Redzējām augu, kas zied vienu reizi mužā. Visi augi bija dažādi gan krāsās, gan izskatā, gan smaržās. Varējām aplūkot arī dažādus dzīvniekus, kuri mitinās Oranžērija telpās – zivtiņas, bruņurupuči un papagaiļi. Pēc izzinošas apskates, mums bija foto orientēšanās, kur pēc attēliem bija jāatrod un jānofotografē attiecīgais augs. Daži augi bija ļoti labi paslēpušies un ilgi vajadzēja meklēt, bet tomēr visi tika atrasti un šeit pavadītais laiks bija ļoti piesātināts.

      Par spīti tam, ka lija lietus un bija drēgns laiks, mūsu ekskursija ir izdevusies un esam kļuvuši zinošāki un emocijām bagātāki.

 

3.c klases skolotāja

Renāte Mudure

Foto no ekskursijas apskatāmas šeit