Ulbrokas vidusskolas Ekopadomes forums

29
Marts 2016

Ulbrokas vidusskolas Ekopadomes forums.

2016. gada 10.-11. martā Ulbrokas vidusskolā notika Eko forums, kurā piedalījās Ulbrokas vidusskolas Ekopadomes pārstāvji un ciemiņi no Vidrižu pamatskolas. Ulbrokas vidusskola jau trešo gadu ir iesaistījusies Ekoskolu programmā, ir iegūts Ekoskolu augstākais novērtējums – zaļais karogs. Šajā mācību gadā esam iesaistījušies starptautiskā projektā „Ēdam atbildīgi!”.  Skolas foruma mērķis bija papildināt savas zināšanas par veselīgu uzturu,  iegūtās zināšanas izmantot praktiski, iepazīstināt Vidrižu pamatskolas pārstāvjus ar Ekoskolas programmu un veidot draudzīgas attiecības, kā arī „atalgot” aktīvos, atsaucīgos jauniešus, kas aktīvi darbojas skolas ekopadomē.

Pasākums sākās ar viesu sagaidīšanu un kopīgām pusdienām. (Visas ēdienreizes – pusdienas, vakariņas un brokastis – gatavojām paši, ievērojot veselīga uztura nosacījumus.)

Pēc pusdienām bija ļoti izglītojoša un, daudzuprāt, vērtīga uztura speciālistes Gundegas Rudzītes lekcija par veselīgu, sabalansētu uzturu. Lektore stāstīja tā, ka interesanti bija gan piektklasniecēm, gan skolotājām. Speciāliste arī sniedza nelielu individuālu konsultāciju katram interesentam.

Pēc lekcijas visi devās uz „Garšu laboratoriju”, kurā aizsietām acīm mēģināja pēc garšas pazīt dažādus augļus un dārzeņus, noteikt dažādas jogurta piedevas, kā arī veidoja garšīgāko ūdeņu sarakstu.

Vēlāk bija vairākas darbnīcas, kurās mācījāmies radoši izmantot dažādus atkārtoti izmantojamus materiālus. Savukārt 10. klases skolnieces vadīja diskusiju par Ekoskolas programmas nepieciešamību un par veselīgu dzīvesveidu.

Pēc vakariņām bija aktīva pastaiga ar uzdevumiem mežā, kā arī fotoorientēšanās skolā. Sadraudzībai un komandas gara stiprināšanai bija jāveic dažādi interesanti uzdevumi. Paldies 8. klases skolniecēm par interesantajiem uzdevumiem un aktīvu iesaistīšanos pasākuma organizēšanā.

Vakarā vēl notika veselīgu kokteiļu konkurss un labam garastāvoklim improvizācijas teātra nodarbība ar smiekliem un izkustēšanos.

Interesanta skolēniem arī šķita iespēja nakti pavadīt skolā.

Foruma noslēgumā bija brokastis un „rīta aplis”, kurā katrs izteica savu vērtējumu par pasākumu un iegūtās atziņas. Priecājamies, ka skolēniem patika pasākums un viņi ir gatavi aktīvi turpināt Ekopadomes darbu.

Juta Bernāne,

Ekopadomes pārstāve