Citāds skats uz cepumiem

01
Februāris 2016

     Šogad Ulbrokas vidusskolā Ekoskolu projekta „Ēdam atbildīgi!” ietvaros skolēni pievērsās veselīga uztura pētīšanai un popularizēšanai. 11. klases skolēni vāca informāciju par palmu eļļu un tās lietošanu pārtikas produktos, kosmētikā, higiēnas precēs un mazgāšanas līdzekļos. Projekta pirmajā daļā skolas gaitenī iepretī pārtikas automātam mēs organizējām publisku aktivitāti, kurā garāmejošie skolēni, skolas darbinieki un vecāki varēja degustēt gan mājās bez palmu eļļas ceptos cepumus, gan veikalā nopērkamos, protams, ar palmu eļļu sastāvā. Degustācijas laikā klātesošajiem tika stāstīts par palmu eļļas ietekmi uz cilvēka veselību, kā arī tās iegūšanas postošajām sekām uz vidi. Degustatoriem bija dota iespēja arī nobalsot par garšīgākajiem cepumiem, un mājās gatavotie balsošanā guva manāmu pārsvaru.

     Šajā posmā tika izpētīta arī palmu eļļas un cukura izmantošana produktos, kas tiek tirgoti skolas saldumu automātā. Iegūtie dati tika piestiprināti pie automāta, lai liktu pircējiem aizdomāties par to ietekmi.

     Otrajā semestrī mēs izpētījām palmu eļļas lietošanu plašākā mērogā, ne tikai pārtikas industrijā. Mēs padziļinātāk pētījām datus par palmu eļļas ieguvi, kā arī apskatījām tās lietošanu kosmētikā, higiēnas precēs un mazgāšanas līdzekļos. Informāciju apkopojām uz plakāta, kur blakus informācijai novietojām arī uzskates materiālu, kurā parādījām palmu eļļas ieguves ietekmi uz vidi. Pētot arī atklājām, ka ne visi sertificēti palmu eļļas ražotāji patiesībā ir izsekojami savā eļļas ieguvē un ka ekonomiski izdevīgā eļļas iegūšana būtiski apgrūtina efektīvu problēmas risināšanu globālā mērogā.

     Projektā secinājām, ka lietot vai nelietot palmu eļļu saturošus produktus ir katra cilvēka personīgā izvēle, tomēr tās lietošanas sekas sajūt visi, ne tikai tās lietotāji.

Kristofers Tomass Borovskis,

11. klases skolnieks