Globālām Rīcības dienas

13
Novembris 2014

Rīcības dienas - Vai tu zini, ko tu ēd?

 

Š.g. 14. novembrī, Globālo Rīcības dienu ietvaros, Ulbrokas vidusskolā 7. stundas laikā viesojās Gunārs Opmanis (bijušais Aizsardzības akadēmijas ķīmijas pasniedzējs, bioķīmiķis) ar savu dzīvesbiedri. Cienījamā vecuma vīrs ir pabijis Černobiļā, kad simtiem un tūkstošiem cilvēku smagi strādāja reaktora katastrofas briesmīgo seku likvidēšanā, ziedojot pat savas dzīvības.

Vienas mācību stundas garās lekcijas laikā 10. un 11.klases skolēniem bija iespēja uzzināt ļoti svarīgu informāciju par augļu un dārzeņu ķīmisko sastāvu, īpašībām, audzēšanu un vispārēju svarīgumu un noderīgumu cilvēka organismam, tā pilnvērtīgai funkcionēšanai. Tāpat arī G. Opmanis pastāstīja par to, cik kaitīgi ir veikalos nopērkamie augļi, īpaši āboli, kuri tiek dažādi ķīmiski apstrādāti pirms eksportēšanas uz Latviju, un kādēļ tieši Latvijā audzēti, pašmāju dārzā auguši āboli ir vislabākie mūsu veselībai. Tāpat arī skolēniem bija iespēja degustēt dažādu šķirņu ābolus un citus augļus, kuru dēļ G. Opmanis, pateicoties savām zināšanām, spēja izdzīvot un pašlaik velta sevi, savu darbu un laiku, lai šo vērtīgo informāciju sniegtu tālāk.

Piektdien 0.stundas laikā 11.klases skolēni, bioloģijas skolotājas Ivetas Lāces mudināti, rīkoja zibakciju, kurā dalīja bērniem un bērnu vecākiem gardus, dārzā audzētus ābolus. Skolēni un vecāki arī saņēma mazas, informatīvas  lapiņas ar svarīgāko informāciju par āboliem un to vērtīgumu.  Āboli tika dalīti kā skolas vestibilā, tā arī pie skolas ieejas un skolas autobusu pieturas.

Ievērosim veselīgu dzīvesveidu, našķosimies ar augļiem, īpaši āboliem, un nekad neaizmirsīsim par to, kādu labumu tie sniedz mūsu veselībai, it īpaši, ja izvēlamies tos pareizi, nevis no visierastākās un vieglāk pieejamās vietas – veikala plaukta!

Galerija

Mareks Reveliņš,

 11.klases skolnieks

 

Rīcības dienas – mācām mazos PII „Pienenītē” – Šķiro pa tīro!

 

            Š.g. 5.11. pie mums, Stopiņu novada domes PII „Pienenīte”, ciemojās Ulbrokas vsk. 6.b un 9.a klašu skolēni un vadīja zibakciju „Šķiro pa tīro!” vecāko un sagatavošanas grupu bērniem, kopā 7 grupām. Zibakcijas laikā bērniem interesantā veidā tika pastāstīts :

  • kāpēc atkritumi jāšķiro;
  • kā pareizi šķirot atkritumus;
  • kāda veida atkritumus jāliek konkrētā atkritumu tvertnē;
  • ka, izmetot PET pudeles, jānoņem etiķetes, izmetot tās jāsaplacina un vēl daudz interesantu lietu par atkritumu šķirošanu.

 

Skolēni parādīja bērniem  pašu izvēlētu multfilmu par atkritumu šķirošanu, kā arī izspēlēja nelielu skeču ar roku lellēm, kura sižets arī pamācīja, kādēļ jāšķiro atkritumi.

 

PII „Pienenītes” bērniem ļoti patika pasākums, bērni zinātkāri atbildēja uz skolēnu jautājumiem, dalījās savā pieredzē. Zibakcijas noslēgumā, lai uzzinātu bērnu jauniegūtās zināšanas par atkritumu šķirošanu, tika izspēlēta spēle „Šķiro pa tīro!” 

Liels paldies skolēniem, kā arī skolotājai Zandai Pelšei par interesanto nodarbību.

 

PII „Pienenīte” metodiķes

Santa Šika un Evija Kubile

 

5.novembrī mēs, ekopadomes pārstāvji no 9.a klases, nolēmām sarīkot tikšanos ar bērniem no PII „Pienenītes”. Bijām ieplānojuši sarunas par vidi, dabu, to, kā uzvesties, lai tevi nebūtu jāsauc par Cūkmenu.

            Skatījāmies filmiņas par atkritumu šķirošanu un spēlējām spēli, kuras uzdevums bija „Izglāb planētu” jeb pareizi sašķiro atkritumus, lai samazinātu piesārņojumu.

            Lai pasākumus būtu saprotamāks pirmskolas vecuma bērniem, savā projektiņā iesaistījām 6. b klases skolēnus, kuri pagājušā gadā projektu nedēļā bija sagatavojuši leļļu izrādi „Šķiro pa tīro!”

Paldies skolotājai  Zandai Pelšei par palīdzību, sagatavojot nodarbību.

Galerija

Ekopadomes pārstāve

Laura Veremeja

 

Ekoskolu sadraudzības pasākums.

Zem gružiem vienmēr slēpjas kas skaists,

 ja vien mums ir sirds, lai to saskatītu un

 griba, lai parādītu citiem.

/Anna Annija Dežurova/

 

7. novembrī Ulbrokas vidusskolā notika Ekoskolu sadraudzības pasākums. Tajā piedalījās Daugmales pamatskolas un Ropažu vidusskolas ekopadomes pārstāvji. Scenāriju veidojām mēs, daži ekopadomes pārstāvji, un pēdējā brīdī „sprāga spuldzes”, bet kaut kā izķepurojāmies.

            Pasākuma gaitā ciemiņus iepazīstinājām ar Stopiņu novada ievērojamākajām vietām, ar skolas deju kolektīvu „ Pastalnieki”, kā arī mūsu skolas Ekodziesmu. Katras skolas pārstāvji bija mājas uzdevumā sagatavojuši priekšnesumu par savu Ekoskolas šā gada ekotēmu. Ropažu vidusskolas skolēni savā priekšnesumā izmantoja dziesmas, bet Daugmales skolēni prezentēja savu tēma ar nelielu uzvedumu. Mūsu tikšanos kuplināja SIA „Eko Getliņi” sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Zandberga.

            Vakara noslēgumā bija diskotēka, spēles, karaoke.

Galerija

 

Ekopadomes pārstāve

Laura Veremeja