Galerija

Ēnu diena Rīgas domē

2015. gada 25. februārī man bija lieliska iespēja “ēnot” Rīgas Domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu.

Mēs kopā bijām deviņi skolēni no dažādām Latvijas skolām, pat no Daugavpils.

No rīta  mums izrādīja Rīgas Domes ēku, kas atrodas pašā Rīgas centrā -Rātslaukumā 1. Man ļoti patika šī ēka un tās interjers – milzīgas strūklakas, Rīgas makets,  sava kapela, iepriekšējo Rīgas mēru portretu galerija. Rīgas Domē ir plašas un skaistas  telpas, milzīga uzgaidāmā telpa, priekšsēdētāja kabinets. Šajās telpās saimnieko arī Rīgas Domes kaķi - Kuzja un Muris, viņi ir mīļi un jauki kaķi. Arī  es  tos samīļoju.

Ušakova kungs mums izstāstīja daudz ko interesantu, atbildēja uz mūsu jautājumiem. Ar viņu bija ļoti viegli komunicēt  - viņš ar mums runāja kā ar sev līdzvērtīgiem cilvēkiem, bez jebkādas augstprātības, bez iedomības. Es sapratu, ka viņš ir ļoti gudrs, laipns, izpalīdzīgs, sirsnīgs cilvēks, ārkārtīgi harismātiska personība.

Pēc horoskopa viņš, tāpat kā es, ir Dvīnis.

Nils Ušakovs izstāstīja mums, ka ir absolvējis Rīgas 71. vidusskolu Iļģuciemā, mācījies Latvijas Universitātē Ekonomikas un vadības fakultātē, kur ieguva ekonomikas bakalaura grādu. Ir strādājis par žurnālistu, televīzijas ziņu raidījumu redaktoru.

Viņš ir Rīgas Domes priekšsēdētājs no 2009. gada. Visinteresantākais un arī visgrūtākais bija  laiks , kad viņš tikko bija ievēlēts, jo tad notika lielas izmaiņas gan valsts dzīvē, gan politikā, bija sākusies krīze, bija jāpārvar dažādas grūtības.

Viņš vada Rīgas Domes darbu un koordinē jautājumu izskatīšanu Domes komitejās, pārstāv Rīgas pašvaldību attiecībās ar valsti, citām pašvaldībām un starptautiskajām organizācijām, vada Rīgas Domes sēdes un Finanšu un administrācijas lietu komitejas darbu.

Vēlāk ieradās “Neatkarīgās Rīta Avīzes” galvenā redaktore, kas intervēja Ušakova kungu par dažādiem ar politiku un ekonomiku saistītiem jautājumiem.

Pēc tam mēs aizgājām uz kinoteātri “Look at Riga” Strēlnieku laukumā , kur noskatījāmies daudzdimensiju 5D kino “Lidojums pār Rīgu” . Tas bija efektīgi, iespaidīgi un jautri.

Vēlāk mēs braucām uz celtniecības objektu Deglava ielā pretī “Prizmai” , kur tagad notiek milzīga atpūtas parka izbūves darbi. Šeit Ušakova kungs tikās ar celtnieku firmas SIA “Merks” pārstāvjiem. Mums visiem bija jāuzvelk ķiveres, drošības vestes. Bija interesanti.

Atgriežoties Domē, mēs ēdām pusdienas, dzērām karstu tēju, runājām ar Ušakova kungu, ar projektu koordinatori Agnesi, spēlējāmies ar kaķiem.

Pēc tam mūs aizveda uz slēgtu, slepenu telpu Kaļķu ielā astotajā stāvā virs Krievu drāmas teātra, kur atrodas Rīgas centrālās novērošanas kameras. Mums bija ekskluzīva iespēja tur nokļūt un apskatīt videonovērošanas tehniskās iespējas. Mēs redzējām, ka kameras aptver visu Vecrīgu, ieliņas, tuneļus, laukumus, parkus. Ja par kaut ko rodas interese, kameras pievelk klāt un skaidri redz, ko cilvēks dara un kas notiek. Nedariet palaidnības Rīgas ielās !

Noslēgumā vēl  Nils Ušakovs parunāja  ar mums par saviem turpmākajiem plāniem, par Rīgas attīstību. 

Es ceru, ka es arī kaut ko iemācījos no viņa, noteikti ieklausīšos viņa padomos, ka vienmēr vajag censties labāk mācīties, pilnveidot savas zināšanas.

Es sapratu, ka viņam ir izcilas darba spējas, ļoti atbildīgs darbs, kas katru dienu notiek intensīvā ritmā – tikšanās, intervijas, izbraukumi, Domes sēdes, Domes frakciju un komiteju sēdes. Man Rīgas Domē  ļoti patika, visi darbinieki, ar kuriem mēs satikāmies, bija  laipni un izpalīdzīgi. Es arī gribētu strādāt tādu darbu.

Šī diena,  kas tika pavadīta kopā ar Rīgas Domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, bija ļoti interesanta un iedvesmojoša.

 

 

Ulbrokas vidusskolas 7. a klases skolniece

Kitija Koroševska