Galerija

Ekoskolu apbalvošana

         2014. gada 1. oktobrī 400 izglītības iestāžu pārstāvji sapulcējās, lai kopīgi nosvinētu Ekoskolas ikgadējos svētkus, kur mēs dalījāmies ar savu pieredzi, veiktajiem pasākumiem, darbību un aktivitātēm mūsu kopīgam mērķim – padziļināt mūsu zināšanas ekoloģijā, pieņemt lēmumus par vides uzlabošanu gan skolā, gan mājās, kā arī mudināt citus mums pievienoties.

          „Mēs esam pirmā paaudze, kas izjūt klimata pārmaiņas, un pēdējā, kas var apturēt šo procesu,” sacīja Einārs Cilinskis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Viņš mudināja visus klātesošos aizdomāties par to, ka nākotnē mūsu pēcteči nespēs glābt un labot klimata radītās pārmaiņas, šī iemesla dēļ mums jāņem groži rokās un jārīkojas nekavējoties.

          Ulbrokas vidusskolai šī bija īpaša diena, jo pēc viena gada pūlēm, neatlaidības un liela gribasspēka mēs ieguvām Ekoskolas statusu un pievienojāmies šai lielajai ģimenei, ko veido ap 40 000 skolu visā pasaulē. Turpināsim ieguldīt darbu vides uzlabošanā, lai jau nākamgad saņemtu Zaļo karogu.

          Pasākuma laikā notika atbildīga  dzīvesveida akcija, iepazīstināšana ar Ekoskolu turpmākajiem jaunumiem, Globālajām Rīcības dienām, kā arī notika Jauno vides reportieru sezonas atklāšana, kas šogad paredzēta ciešā saiknē ar Ekoskolu programmu. Tika paziņots arī par Ziemas forumu, kurš notiks pie mums, Ulbrokas vidusskolā,  20. – 22.02.2015. Esam laimīgi un gandarīti, ka mūsu aicinājumam rīkot pasākumu mūsu skolā  atsaucās un akceptēja to. Mēs pieliksim maksimālas pūles, lai šis forums izdotos un dažādu skolu pārstāvji pie mums justos komfortabli, viesmīlīgi uzņemti un novērtētu mūsu ieguldījumu.

Sjuzanna Roždestvenska, 12. klases skolniece