Galerija

Miķeļdienas gadatirgus

Miķeļam gaili kāvu

Deviņiem cekuliem,

Lai tas man jaunu gadu

Rudzus, miežus audzināja.

 

     Miķeļi ir rudens saulgrieži, kad saule pagriežas uz ziemas pusi. Kopš senatnes zemkopjiem šis ir svarīgs laiks, jo ir padarīti nozīmīgākie darbi un norimst rosība uz lauka. Tā kā rudens ir dabas un lauku veltēm visbagātākais gadalaiks, tad Miķeļi ir arī ražas svētki.

     Ulbrokas vidusskolā tradicionāli šos svētkus atzīmē ar Miķeļdienas tirdziņu, un šogad tas notika 30.septembrī. Skolas 2. un 3. stāva gaiteņos uz pārdevēju galdiem netrūka nekā, tirgū valdīja pārticība, patīkama, darbīga un priecīga atmosfēra. Katrs pircējs varēja atrast un iegādāties sev tīkamāko un kārotāko lietu.

     Šogad tirdziņš atšķīrās no citiem gadiem ne tikai ar dalībnieku skaitu, kuru bija ļoti daudz, bet arī ar piedāvāto preču sortimentu. Kā katru gadu pircēji varēja iegādāties dažādus mājās gatavotus našķus, dārzos audzētus ābolus, vīnogas un avenes, svaigi spiestas sulas. Jauns bija tas, ka šogad vairāk kā citugad tika piedāvātas neēdamas lietas, pārsvarā rotas. Meitenes pēc tirdziņa apmeklējuma varēja lepoties ar jaukiem auskariņiem, kaklarotām, gredzentiņiem, matu gumijām. Ļoti daudzi tirgotāji piedāvāja šogad skolā par modeslietu kļuvušās gumijotās aproces.

     Katrs pircējs atzinīgi novērtēja preču piedāvājumu, un daudzi tirgus galdi ātri vien kļuva tukši. Paldies visiem Miķeļdienas tirdziņa dalībniekiem par jauko un izdevušos pasākumu! Tiksimies atkal nākamgad!

                                                                      Sākumskolas žurnālistu pulciņa dalībniece

Evelīna un sk.Valda