Galerija

Ulbrokas vidusskolas piedalās izaicinājumā

Ulbrokas vidusskolas 2.d klases skolēni un mazās Ekopadomes dalībnieki sadarbība ar Ulbrokas vidusskolas EKO padomi un Vides izglītības fondu pieņēma izaicinājumu piedalīties ikgadējā akcijā klimata pārmaiņu mazināšanai "Silto džemperu diena" ('Thick Jumper Day').

Akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Silto džemperu dienā telpā tika nedaudz samazināta temperatūra, un visi dalībnieki uzvilkt siltāku džemperi, tādejādi simboliskā veidā apliecināja savu atbalstu iniciatīvai. Pilnīgi pietiek, ja temperatūru telpās samazina pavisam nedaudz, kaut par grādu - izmaiņas nebūs krasas, daži iespējams to pat nepamanīs, taču enerģijas ietaupījums gan būs ievērojams.

No 2. d klases piedalījās 17 skolēni un skolotāja, un kopā mēs samazinājām temeratūru par 56,4 grādiem pēc Celsija. Viens no dalībniekiem samazināja temperatūru par 5,7 grādiem. Iedomājieties, cik ļoti mēs varētu palīdzēt klimatam un ietaupīt, ja ik dienas istabas temeratūru samazinātu, kaut par vienu grādu! Mēs zinām, ka arī katrs no jums to var!

Skolēni dalījās ar saviem iespaidiem un foto. “Nemaz jau nebija tik grūti! Temperatūras samazinājums netraucēja ikdienas darbiem.” Skolēni dalījās ar iespaidiem. Kāds pagatavoja siltu tēju, kādam bija iespēja uzvikt savu mīļāko džemperi, kāds pavadīja laiku vecāku apskāvienos, cits uzspēlēja saksafonu, kā arī varēja palīst zem siltās segas un pavadīt laiku pie iekurta kamīna. Un visam pāri smaids un gandarījums par paveikto.

Mēs zinām, ka katrs no jums arī to var!

Ulbrokas vidusskolas Ekopadomes koordinatore Renāte Supe

#ekopadome #ekoskola #uzvelcdzemperi