Galerija

Mācību ekskursija uz Melngalvju namu

Ulbrokas vidusskolas 3.a,b,c,d klašu skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja  Melngalvju namu un apskatīja Rīgu no putna lidojuma 5D kino.

Mācību ekskursija sākās ar interesanto gides stāstījumu par Melngalvju brālības pagātni un Rīgas vēsturi. Pēc tam skolēni nonāca plašajos viduslaiku pagrabos, kur apskatīja bruņinieku tērpus, kā arī izmēģināja spēkus Melngalvju biedru monētas kalšanā.  Tas nenācās viegli, jo veseris bija gana smags un prasīja lielu precizitāti, lai izkaltu monētu.

Pēc viduslaikiem, aizraujošais ceļojums turpinājās uz jaunākiem gadsimtiem, apskatot senos priekšmetus, greznās telpas, sudrablietu kolekcijas. Skolēni uzzināja, ka daudzu gadsimtu garumā Melngalvju nams vairākkārtīgi  ir piedzīvojis pārveidi, bet Otrā pasaules kara laikā šis skaistais nams bija pārvērties drupās. Tikai 1996.gadā tika likts pamatakmens un sākta atjaunotā Melngalvju nama celtniecība.

Mācību ekskursijas noslēgumā skolēni devas uz 5D kino “Lidojums virs Rīgas”.  Redzētā filma bērniem raisīja neaizmirstamu piedzīvojumu būt klātesošiem  pilsētas skaistākajos vēstures, mākslas un arhitektūras objektos, ko paspilgtināja  gaismas un vizuālie efekti, ūdens šļakatas, kustību imitācijas.