Galerija

Vecāki stāsta par savu profesiju 1.klasei

18.februārī 1.d klasē viesojās trīs skolēnu vecāki, kuri bija gatavi pastāstīt par savu profesiju - gan to, kā līdz saviem panākumiem tikuši, gan to, kas nepieciešams, lai ko sasniegtu, gan rādīja dažādas praktiskas iemaņas. Profesijas bija cita par citu atšķirīgas.

Emīlijas mamma ir 1. Rīgas brigādes ārsta palīgs, ikdienā strādā 13. kājnieku bataljonā. Emīlijas mamma parādīja, kā pārsiet brūci, ko varēja pamēģināt arī paši skolēni. Skolēniem bija iespēja iejusties karavīra lomā - soļojot, atbildot uz dažādiem jautājumiem, maskējoties un klausoties dažādas komandas.

Matildes mamma Inese strādā Vides aizsardzības un reğionālās attìstìbas ministrijā ar zaļā publiskā iepirkuma jautājumiem, kur būtisks aspeksts valsts un pašvaldību iepirkumos iekļaut vides aizsardzības prasības, lai mēs iegādātos preces, kas ir videi draudzīgākas. Ar bērniem pārrunāja, kāpēc vajag rūpēties par vidi, cik svarīgi ir to nepiesārņot. Mēs ikviens varam izvēlēties preces, kuras ir videi draudzīgākas, kalpo ilgāk. Uz veikalu dodamies ar auduma maisiņiem, kurus var izmantot atkārtoti, neizmantojam vienreizējos plastmasas traukus, izvēlamies bioloğisku pārtiku.

Savukārt Riharda mamma stāstīja par izglītības, pieredzes, ģimenes un attieksmes lomu karjeras attīstībā. Kas ir tie galvenie iemesli, kas ļāvuši uzbūvēt vadītāja karjeru uzņēmumos. Par savu teju 15 gadu ilgo karjeru vadītaja amatos- amata pozitīvajam un ēnas pusēm. Riharda mamma ir strādājusi dažādos uzņēmumos - finanšu, IT, mediju un nekustamo īpašumu sfērās.

Skolēni pēc vecāku apciemojuma bija ļoti iedvesmoti. Paši dalījās savā pieredzē un izdeva dažādus jautājumus.

1.d klases audzinātāja

Renāte Supe