Galerija

“Award dalībnieki – var!” saņemti četri apbalvojumi

2019. gada 29.novembrī VEF Kultūras pilī notika Valsts izglītības satura centra organizētais Latvijas valsts simtgades pasākumu cikla “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” pasākums “Award dalībnieki – var!”. Tā ietvaros 103 jaunieši no 22 dažādām Latvijas “Award” vienībām saņēma Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu. Četras meitenes, kuras saņēma bronzas apbalvojumus, mācās Ulbrokas vidusskolā.

Šogad dalībnieces programmā vadīja Liene Feodorova. Pasākuma laikā viņa atzina: “Es uzskatu, ka Award programmu var īstenot jebkurš jaunietis. Strādājot ar jauniešiem, bija brīži, kad viņi vēlējās pamest programmu, jo uzdevumi jāveic mērķtiecīgi un regulāri. Es lepojos ar meitenēm, kuras ne tikai nepadevās un saņēma bronzas medaļu, bet pats galvenais - sasniedza savus mērķus.”

Lai saņemtu bronzas Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu, katra jauniete – “Award” dalībniece -, ievērojot starptautiskās prasības, bija sasniegusi četrus, pašas izvirzītos mērķus, pa vienam katrā no programmas “Award” jomām – brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, prasmes un piedzīvojumu ceļojums.

“Man ļoti patika Award programma. Pildot uzdevumus, es nesajutu nekādas grūtības, - tieši otrādāk man gribējās tās pildīt vairākas dienas nedēļā. Manuprāt bija vērts iesaistīties šajā programmā, jo man tā palīdzēja gūt jaunus draugus, pabeigt iesāktos darbus līdz galam, pildīt pašai savus pienākumus un daudz ko citu. Es ieteiktu katram pamēģināt sevi šajā projektā un uzzināt uz ko tu pats esi spējīgs,” novērtējot padarīto saka programmas dalībniece Jūlija. Savukārt cita programmā iesaistītā skolniece – Ketrīna no 9.klases, vērtējot sasniegto saka tā: “Man grūti pateikt vai tas bija grūti, vai viegli, jo laiks skrien tik ātri, ka tu nepamani kā viņš paskrēja! Manuprāt, tas bija tā vērts 3mēnešu laikā bronzas līmenim sasniegt savus izvirzītos mērķus. Es ieteiktu visiem izmēģināt Award programmu, - jūs nenožēlosiet. Paldies vadītājai par palīdzību, atbalstu!”

Vecākās meitenes, kuras šogad piedalījās programmā – Laura un Vusala - mācās 12.klasē. “Award bija man kā izaicinājums - nepadoties un virzīt sevi uz savu mērķi. Un apbalvojums bija kā gandarījums par padarīto darbu. Tu izvirzīt savus mērķus un tiecies uz tiem, līdz tam momentam, kad tev viss ir kā rutīna. Paldies Awardam par doto pieredzi,” saka Laura. Viņa cer, ka šī pieredze palīdzēs arī vidusskolas nobeiguma eksāmenu laikā. Vusala atzīstas, ka viņai “bronzas nozīmītes sasniegšanas ceļš bija grūtību un izaicinājumu pilns. Kad man gribējās nolaist rokas un padoties, es sev uzreiz atgādināju, ka iesākto darbu vienmēr ir jāpabeidz. Es nekad nebiju domājusi, ka ir iespējams pieredzēt tik daudz brīnišķīgu lietu, līdz neizkļuvu laukā no savas komforta zonas, lai pieteiktos šai programmai. Man izdevās iegūt ne tikai zināšanas, prasmes un pieredzi, bet arī jaunus draugus un neatņemamas atmiņas. Es esmu pateicīga par to, ka kādreiz biju pieņēmusi pareizu lēmumu un neatņēmu pati sev iespēju būt par daļu no šī aizraujošā piedzīvojuma!”