Galerija

Eiropas Solidaritātes korpusa jaunieši Ulbrokas vidusskolā

Šī gada 15. un 16. oktobrī mūsu skolā viesojās jaunieši no Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Vienoti atbalstam”. Šajā programmā brīvprātīgi piedalījās jaunieši no tādām valstīm kā Turcija, Ukraina, Tunisija un Azerbaidžāna.

Pirmajā apmeklējuma dienā mēs, Skolēnu pašpārvaldes dalībnieki, uzņēmāmies gidu lomu un izvadājām mūsu ciemiņus pa skolas teritoriju un iepazīstinājām ar skolas ikdienu. Pēc ekskursijas pa skolu mēs kopā ar jauniešiem devāmies uz klašu telpām. Katrs no jauniešiem bija sagatavojis prezentāciju par savu valsti, tās tradīcijām, kultūru, vēsturi, arhitektūru utt. Tā kā prezentācija noritēja angļu valodā, mēs skolēniem palīdzējām labāk saprast stāstījumu, to tulkojot. Skolēni bija ļoti labi klausītāji, un pēc prezentācijām viņi labprāt atbildēja uz jautājumiem, kā arī uzdeva savus jautājumus un dalījās ar savu pieredzi.

Divu dienu laikā apmeklējām skolēnus no 1. līdz 8. klasei, savukārt skolēni no 9. līdz 12. klasei pulcējās skolas zālē, lai noklausītos šo jauniešu kopīgo prezentāciju par Eiropas Solidaritātes korpusa projektu. Tajā skolēni varēja uzzināt  par ESK dalībvalstīm, par dalībai projektā atbilstošu vecumu, par dažādo programmu iespējām, kā arī par jauniešu pieredzi šeit, Latvijā. Pēcāk skolēniem bija iespēja aprunāties ar jauniešiem personīgi.

Mēs esam ļoti pateicīgi par šo interesanto pieredzi un iespēju satikt jauniešus no citām valstīm un kultūrām. Esam uzzinājuši daudz jauna un ieguvuši daudz vērtīga.

Ulbrokas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes vārdā -

Daniela Burkovska un Margarita Lauce