Galerija

Eiropa pēc 2019: mana vai mūsu?

Ulbrokas vidusskola sadarbībā ar Daugavpils Universitāti piedalās Eiropas Savienības (turpmāk tekstā ES) programmas “Eiropa pilsoņiem” programmas projektā “Clicking With Voters”. Šī projekta ietvaros 6. jūnijā Eiropas Savienības mājā norisinājās Ulbrokas vidusskolas organizētais pasākums “Eiropa pēc 2019: mana vai mūsu?”.

Pasākumā piedalījās Stopiņu novada jaunieši dažādos vecumos, pārstāvot gan Ulbrokas vidusskolu, gan Stopiņu novada Jauniešu biedrība, gan programmu Award, gan Stopiņu novada dienas centru “Līči”.

Pasākumā pirmajā daļā tika runāts par ES, tās nozīmi mūsu valsts attīstībā; par Eiropas Parlamentu (turpmāk tekstā EP), tā vēsturi un pilnvarām; par EP vēlēšanām, analizējot gan vēlētāju aktivitāti, gan runājot par Latvijas deputātu darbu un tā ietekmi valstiskā un globālā līmenī. Sarunu vadīja EP biroja Latvijā praktikante Līva Kociņa.

Stopiņu novada jaunietis Mikus Kristians Sprikuts dalījās savā pieredzē par pieredzēto Eiropā, par iespēju doties uz Briseli un skatīt EP notiekošo.

Jauniešu vadībā, daloties vairākās komandās, norisinājās pašu organizēta viktorīna par ES.

Ulbrokas vidusskolas skolotājas un arī interešu izglītības pulciņa “Debašu klubs” vadītājas Neilas Kraves vadībā jauniešiem bija iespēja izmēģināt dalību debatēs, runājot par jauniešiem aktuāliem jautājumiem ES kontekstā.

Jaunieši ir tā sabiedrības grupa, kuru izglītība, prasmes un lēmumi ietekmēs sabiedrību kopumā pēc 10, 20, 30 gadiem. Tāpēc domāju, ka šis pasākums ir bijis kā neliels, bet jaunas informācijas, zināšanu un prasmju avots, kura laikā varēja ne tikai ko jaunu iemācīties, bet arī vērtēt sevi, cilvēku līdzdalību un līdzatbildību dažādos jautājumos, tai skaitā EP vēlēšanās.

 

Zanda Pelše,

Ulbrokas vidusskolas

direktora vietniece audzināšanas jomā

Neliels video no pasākuma norises. 

https://youtu.be/CqnyBiKHw8w