Galerija

Skolas 5.-9.klašu koris - Stokholmā

Ulbrokas vidusskolas 5.-12.klašu kora “Lec, saulīte”

izglītojošā ekskursija uz Stokholmu

 

Noslēdzot 2018./2019. mācību gada kora sezonu, mūsu skolas koris ar Tallink kompānijas kruīza kuģi “Isabelle”devas iepazīt Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu.

Ekskursijas mērķis bija iepazīt Zviedrijas kultūras jomu, apmeklējot Zviedrijas skatuves mākslas muzeju. Koristi uzzināja daudz interesanta par teātri, leļļu teātri, skatuves dzīvi. Iejutās dažādu zviedru populārāko teātra un pasaku varoņu tēlos, pielaikojot to tērpus. Bija iespēja interaktīvā veidā pamainīt savu vizuālo tēlu. Iepazina Zviedrijā ražotos mūzikas instrumentus, pašiem arī bija iespēja spēlēt dažādus instrumentus. Iepazinās ar unikālām priekšmetu kolekcijām, kuras nebeidza pārsteigt. Izstaigāja telpas, kurās bija dažādas skaņu instalācijas un interaktīvas iespējas eksperimentēt ar skaņu. 

Pēc izzinošā, interkatīvā muzeja, koristi devās uz Stokholmas sirdi- vecpilsētu, noejot gar lielāko Eiropas pili, kura joprojām ir apdzīvota- Stokholmas karalisko pili, ar  iespēju redzēt goda sardzes maiņu. Stokholmas vecpilsēta atrodas uz saliņas Galma Stad un ir patiess arhitektūras un mākslas baudījums ikvienam. Šeit arī bija pilsētas šaurākā ieliņa – Marten Trotzigs gatve, kura ir tikai 88,9 centimetrus plata, koša un krāsaina.

Vēl viens pārsteigums bija apbrīnojami skaistais Stokholmas metro. Stokholma ir atradusi lielisku veidu, kā ikdienas steigā esošajiem padarīt dienu krāsaināku, metro stacijas radot ne tikai praktiskas, bet arī estētiskas. Vairāk kā 110 kilometru garā pazemes dzelzceļa sistēma bieži tiek saukta par “Pasaules garāko mākslas galeriju”, pateicoties mākslinieku radītiem gleznojumiem, mozaīkām, instalācijām un gravīrām. Noteikti iesakām pārvietoties ar metro, kas ir ātri, ērti un estētiski skaisti!

 Un protams, kur nu vēl bez krāsainās, jautrās un aktīvās kruīza kuģa dzīves! Koristi gan dziedāja karaoke, izpelnoties atzinīgus komplimentus no kuģa pasažieriem, gan piedalījās mūzikas viktorīnās, uzvarot tajās un iegūstot balvas, gan apmeklēja Āzijas šova izrādes un izbaudīja daudz citu patīkamu izklaižu iespējas!

Šī ekskursija deva iespēju mums visiem saliedēties daudz ciešāk, kā arī iespēju piepildīt sevi ar pozitīvām emocijām, paplašināt redzes loku un iegūt jaunas zināšanas par Zviedrijas kultūras dzīvi!