Galerija

1.a - Botāniskajā dārzā

8.3.2.2./16/I/001

Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai

Mācību vizīte uz  LU Botānisko dārzu

26.aprīlī 1.a klases izglītojamie ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros devās mācību vizītē uz LU Botānisko dārzu Rīgā.

Vispirms skolēniem notika mācību nodarbība “Augļi un sēklas” mācību klasē, kuras laikā nodarbības vadītāja pastāstīja par dažādiem sauso un sulīgo augļu veidiem un iepazīstināja ar dažādām sēklām. Visi bija sajūsmināti, ieraugot ēdamos kastaņus, kuri no ārpuses atgādina asus, asus ezīšus. Pēc tam bērni, darbojoties grupās, izspēlēja loto spēli, kuras laikā vajadzēja atklāt gan savas lasīšanas prasmes, gan reakcijas ātrumu. Interesants, bet ne viegls bija nākamais uzdevums, kurā nācās atpazīt dažādas sēklas. Tas nebija vienkārši!

Pēc nodarbības izglītojamie devās ekskursijā pa augu mājām. Palmu mājā skolēni apskatīja vairākus pārtikā izmantojamus augus, piemēram, lauru, citronu, olīvkoku, vīģi, dateļpalmu. Tropu mājā lielāko bērnu uzmanību piesaistīja tajā esošie baseini. Izglītojamie aplūkoja arī dažāda lieluma un formu kaktusus. Asās adatas daudzus darīja īpaši piesardzīgus! Dodoties uz Tauriņu māju, visu acis priecēja daudzkrāsainās acālijas.

Ekskursijas noslēgumā bērni apskatīja magnolijas. Visus sajūsmināja to skaistie ziedi un brīnišķīgā smarža.

Paldies 1.a klases izglītojamajiem un viņu audzinātājai par atsaucību, ieinteresētību un darbošanos mācību vizītes laikā!

Skolotāja Valda