Galerija

Karjeras pasākums 1.un 2.klašu skolēniem – “Biznesa gēns”

Divas dienas janvāra beigās skolā notiek pasākums 1. un 2.klašu skolēniem - "Biznesa gēns". Tā ir nodarbība - meistarklase ar Latvijas mājražotājiem ar mērķi iepazīties ar individuālā uzņēmēja ikdienu un izaicinājumiem, apvienotajām profesijām - tehnologs, grāmatvedis, lietvedis u.c. Šoreiz eksperta un skolotāja lomā - pārtikas un dzērienu uzņēmums „Giline for life”, kuru daudzi pazīst kā „Konfelādi”, saimnieks - Māris Logins.

Ģimenes uzņēmums

„Mums Ķekavā ir dārzs,” stāsta Ginta Logina. „Tā kā visas tajā izaugušās ogas un augļus nespējām uzreiz noēst vai sagatavot ziemai, daudz kas vienkārši aizgāja bojā. Vīram ienāca prātā, kā to visu pārstrādāt un izmantot. Respektīvi, ražot ko tādu, kas garšotu visiem un kas tiešām būtu labs un kvalitatīvs, bez liekiem ingredientiem. Turklāt saglabātu dārzu nodrošinātos vitamīnus, kas tik nepieciešami ikviena organismam. Un tā nolēmām taisīt marmelādi. Bet mazliet vēlāk, mūsu uzņēmumam paplašinoties, parādījās arī sīrupi, džemi, eliksīri.” Interesanti, ka cukura vietā tiek izmantota stēvija jeb meduszāle.

Atsauksmes

Jautāti, kas viņiem patika, 2.c klases skolēni min, ka paticis kā Māris stāstījis par to, kā visu uztaisa. Cits atzīst, ka varēja iepazīt daudz profesiju un uzzināt interesantas lietas par dažādām sulām. Citu uzrunāja tas, ka varēja saprast, kas ir veselīgi, un, kas – ne.

 

Pasākums notiek ES fonda darbības projekta "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.5. "Karjeras izglītība" ietvaros.