Galerija

Mācību vizīte uz ZINOO Rīga

8.3.2.2./16/I/001 Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai

18.janvārī 4.d klases izglītojamie ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros devās mācību vizītē uz Zinātkāres centru ZINOO Rīgā. Savā apmeklējuma programmā bijām izvēlējušies izglītojošu ekskursiju pa centru, nodarbību “Nosēšanās uz svešas planētas” un interaktīvu eksperimentu šovu.

Ekskursijas laikā skolēni apskatīja, iepazina un izmēģināja darbībā vairākus desmitus dažādu interaktīvu eksponātu. Katrs atbilstoši savām interesēm pavadīja lielāku vai mazāku laiku pie kāda no eksponātiem. Skolēni varēja piedalīties arī fotoorientēšanās spēlē, kas izvērtās par ļoti azartisku nodarbi.

Savu radošo izdomu un sadarbības prasmes nācās pielietot nodarbībā “Nosēšanās uz svešas planētas”. Katrai komandai no pašu izvēlētiem celtniecības materiāliem, kurus varēja iegūt par erudīcijas spēlē nopelnītajiem punktiem, bija jāizveido kosmiskā zonde. Nosacījums – zondei jāspēj veiksmīgi piezemēties, saglabājot veselu “kosmonautu”, kurš šajā gadījumā bija īsta ola. Izrādījās, ka uzbūvēt kosmisko zondi nebija vienkārši, tomēr dažas komandas ar uzdevumu tika galā ļoti labi, jo “kosmonauts” piezemējās sveiks un vesels vai arī ar nelieliem savainojumiem.

Pats gaidītākais brīdis, protams, bija eksperimentu šovs. Vērojām aizraujošu priekšnesumu ar ūdeni, gaisu un uguni. Skolēni pārliecinājās par zināmu vielu neparastajām īpašībām un skatījās eksperimentus ar aukstajām gāzēm. Bērnu gaidas attaisnojās, jo vairāku eksperimentu norisē piedalījās arī viņi paši. Tas bija lieliski!

,,ZINOO centra darbības devīze ir “Ielēdz zinātkāri!” 4.d klases skolēni patiešām trīs centrā pavadītajās stundās darbojās ieinteresēti, radoši un aizrautīgi. Ļoti patīkami bija dzirdēt no bērniem vārdus “Paldies par šo ekskursiju!”   

Skolotāja Valda