Galerija

6.c klases Ziemassvētki

Šovs “Vai esi gudrāks par 6.c?”  Ziemassvētku speciālizlaidums.

Ziemassvētki ir pagājuši, Jaunais gads ir sagaidīts. Bet kā tos šogad sagaidīja 6.c klase?

Kā jauka tradīcija 6.c klasei ir izveidojusies Ziemassvētku gaidīšana plašākā lokā - ar klases audzinātāju, vecākiem, vecvecākiem, saviem brāļiem un māsām.. Kad apkārt virmo piparkūku smaržas, kad ietērpjamies sezonālajos Ziemassvētku džemperos un kleitās, kājās adītās vilnas zeķes, visapkārt mirdz eglīšu virtenes un visspožākā un lielākā egle visā skolā uz to vakaru pieder mums – skolas lielajā zālē.

Pagājušajā gadā tas bija vērienīgs talantu šovs, kam sākām gatavoties pat pirms pirmā sniega uzsnigšanas. Ar nepacietību gaidījām – kas mūs sagaidīs šajos Ziemassvētkos?

Šogad 6.c klase izaicināja vecākus. Tika izveidots šova “Vai esi gudrāks par 6.c?” Ziemassvētku speciālizlaidums. Ceļojums cauri mācību priekšmetiem, kuru laikā skolēni pret vecākiem godīgā cīņā sacentās un atbildēja uz dažādiem jautājumiem, pildīja visdažādākos uzdevumus. Bija nepieciešama gan erudīcija, gan laba atmiņa, gan fiziska izveiklība,  pacietība, azarts un degsme.

Kā tad ir: Vai skolēni cītīgi klausās mācību stundās? Vai zināšanu bagāžas lielumam noteicošais ir dzīves pieredze? Vai vecāki zina un prot izkonkurēt bērnus mūsdienu aktualitātēs jauniešu vidū? Vai bērni zina nezūdošas vērtības?

Jautrība bija manāmi jūtama visa vakara garumā. Uzdevumi bija daudz un dažādi literatūras, latviešu valodas, matemātikas, mūzikas, dabaszinību un citos mācību priekšmetos.

 Kā emocijām pārpilnākos noteikti var minēt sporta stundu uzdevumus – “Kubika rubika” likšana uz laiku, kur abu komandu kapteiņi izvirzīja spēcīgākos censoņus. Kā arī “Kendama” sacensības. Šajā spēles pirmajā posmā skolēnu komanda izvirzīja Rūdolfu Pakalnu kā Kendamas līderi, savukārt pretējā vecāku komanda izvirzīja tieši Rūdolfa mammu. Spriedze bija liela, sacensības gars jūtams. Tomēr šajā posmā skolēni bija izveicīgāki.

Ne mazāku pozitīvo spriedzi radīja adīšanas sacensības zēniem mājturības priekšmetā, kur no katras komandas tika izvirzīts viens pārstāvis, pirms tam nezinot uzdevumu. Meitenes varēja būt konsultanti un tikai skaidrojot teikt priekšā, kā uzmest 20 valdziņus. Šajā uzdevumā Henrija tētis guva daudz pārliecinošāku rezultātu gan ātruma ziņā, gan kvalitātes.

Laiks skrēja vēja spārniem. Šova noslēgumā, žūrijai saskaitot punktus, 39 pret 43 punktu pārsvaru ieguva 6.c klase.

Pasākuma otrajā daļā skolēni saņēma konfekšu paciņas, kā arī dāvanu no “Laimes akas”, kuru paši sarūpēja. Lai to nopelnītu, katram skolēnam kopā ar ģimeni vai kādu tās pārstāvi vajadzēja iepriekš sagatavot novēlējumu, dziesmu, priekšnesumu, ko veltīja visiem pārējiem. Dzirdējām dziesmas gan ģitāras un bungu pavadījumā, gan anekdošu, ticējumu un mīklu priekšnesumus. Ar aizsietām acīm un komandas darba rezultātā tapa arī 6.c klases sniegavīrs, kuru kā aktivitāti bija sarūpējusi Tīnas ģimene. No Mārtiņa ģimenes uzzinājām beidzot patiesību par Ziemassvētku vecīti un viņa noslogojumu šajos svētkos. Un, protams, daudz skaisti novēlējumu ir dzejoļi un dziesmas.

Prieks kopā būt.

Šie Ziemassvētki tika sagaidīti šādi. Joprojām aktuāls jautājums – kas tad mūs atkal sagaida nākamajā gadā?

 

 

6.c klases audzinātāja Sintija Supe