Galerija

Pieci skolēni saņem bronzas apbalvojumus

2018. gada 30. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā notika 12. Edinburgas hercoga starptautiskā apbalvojuma pasniegšanas pasākums un Latvijas simtgadei veltīta izstāde.

Apbalvošanas pasākumā, ko organizē Valsts izglītības satura centrs, tika godināti tie 62 jaunieši, kuri pilnībā pabeiguši pašu izstrādātās “Award” programmas un tādējādi sasnieguši individuālos mērķus. Bronzas apbalvojuma saņēmēju vidū ir programmas “Award” dalībnieki arī no mūsu skolas.

Šogad apbalvojumu saņēma 5 jaunieši no Ulbrokas vidusskolas AWARD vienības  un viens jaunietis no VSIA RTRIT, kurš plecu pie pleca īstenoja savus mērķus kopā ar mūsu vienības dalībniekiem. 

Svinīgo pasākumu iesāka mūsu skolas meitenes - Award programmas apbalvojuma ieguvējas - ar īpaši sagatvotu deju. Apsveikt jauniešus bija atnākuši gan "Lattelecom Rīgas maratona" vadītājs Aigars Nords, kurš teica, ka nevajag sekot visiem vecajiem un ierastajiem teicieniem, gan dziedātāja Olga Rajecka, gan Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons. 

Lai gan bronzas līmenis jau ir aiz muguras, jaunieši ir gatavi startēt sudraba līmenī un mesties jaunos izaicinājumos. Viens ir gatavs iemācīties spēlēt klavieres, bet kāds cits mācīt un komunicēt angļu valodā ar jauniešiem no Francijas. Līdz šim katrs no jauniešiem ir sasniedzis savus bronzas līmeņa mērķus, kas sasniedzami trīs mēnešu laikā. 

"Varbūt kāds, skatoties no malas uz jauniešu sasniegumiem teiks: "Kurš gan to nevar!?", bet ir jāatceras, ka katrs no mums ir individuāls un ja vienam ir izaicinājums uzsākt sarunu ar svešu personu, tad citam tas var būt pilnīgs nieks. Ir svarīgi apzināties katra individuālās spējas un izaicinājumus," saka Award programmas vadītāja Ulbrokas vidusskolā Laila Gabrāne. 

Neliels kopsavilkums par bronzas līmenī sasniegto.  

Ieva, Santa un Laura bija nolēmušas sevi attīstīt līdzīgos virzienos. Meitenes kopistiski pildīja brīvprātīgo darbu skolēnu pašpārvaldē, kur mācījās komunicēt un sadarboties ar citiem skolas biedriem, organizēt un vadīt skolas pasākumus. Viennozīmīgi viņas ir kļuvušas daudz drošākas un komunikablākas, kas pierādījās AWARD rudens talkā Likteņdārzā, kur Ulbrokas vidusskolas vienība vadīja talkas iesildīšanos, iepazīšanās spēles ar jauniešiem, kas bija sabraukušī no vairākām Latvijas pilsētām, kā arī parūpējās par pusdienu galdu un talkas kūkas pagatavošanu. Un ne mazāk nozīmīgi ir tas, ka meitenes jaunā prasmē mācījās horeogrāfijas prasmes, kuras rezultātus varēja redzēt 12. AWARD apbalvošanas ceremonijā. Viņas kā pirmās uzstājās ar iestudēto deju. 

Savukārt Kārlis un Artūrs brīvprātīgo darbu veica dzīvnieku pansijā "Ulubele", kur vienam bija svarīgi parūpēties par tiem, kas palikuši bez saimniekiem, savukārt otrs pārvarēja bailes no suņiem. 

Fiziskajā jomā Artūrs uzlaboja ātrumu kamaniņu trasē. Savukārt Kārlis skrēja 10 km distanci. Šī mērķa sasniegšana jaunietim nenāca viegli. Mērķi izdevās sasniegt tikai ar 5. reizi un kopā tika noskrieti vairāk kā 440 kilometri. 

Arī man no jauniešiem ir ko mācīties. 1. neatlaidību 2. drosmi 3. pozitīvu garu saspringtās situācijās. Kas pierādījās dodoties septembra beigās piedzīvojumu ceļojumā ar laivu pa Gauju. Spītējot laikapstākļiem jaunieši tomēr atrada sevī pozitīvās emocijas un katrā no kontrolpunktiem ieradās smaidīgi un mērķtiecīgi tikt līdz finišam.  

Ceru, ka kādu dienu par Artūru dzirdēsim Olimpiskajās spēlēs pārstāvot Latviju, Kārlis būs karavīrs, par kuru leposimies no visas sirds. Santa, Laura un Ieva būs ar dejotprasmi aizrāvušās vēl vairāk un nodos savas prasme nākamajiem, savukārt Laura Urga būs plaši pazīstams šefpavārs un ar savu ēdienu gatavošanas prasmi iepriecinās vēl daudzus. 

Kā teica AWARD Patronese Latvijā- Vaira Vīķe Freiberga - Katram mērķim ir jādod ieguldījums Latvijas valstī. 

Šajā gadā jaunieši ir piedalījušies nometnē "Vējš burās", "AWARD talka Likteņdārzā", "Sporta spēles 100 AWARD jauniešiem"