Galerija

3.a klases dāvanu Latvijai veido skolotāja, skolēni un vecāki

Stāstu par dāvanu sāk 3.a klases audzinātāja Guna Mūriņa: "Vasarā lasījām K.Skalbes" Kaķīša dzirnavas".Visi kopā rudenī ar vecākiem braucām uz"Saulrietiem", dāvājām savus radošos darbiņus zīmējumu veidā muzejam izstādei.  Kamēr bērni  darbojās muzejā, vecāki bērniem par pārsteigumu bija sagatavojuši pašu veidoto izrādi "Kaķīša dzirnavas". Taču mēs vecākus iepriecināsim  Ziemassvētkos ar šo pašu izrādi. Iepazināmies ar Kārļa Skalbes bērnības māju un vietu "Incēnos". Tāda ir viena mūsu kopējā dāvana kopā ar vecākiem Latvijai." Šo stāstu papildina viena no bērnu mammām Ivita Duļbinska: "Skaistā, saulainā  sestdienā, mūsu skolotājas Gunas rosināti, mēs – Ulbrokas vidusskolas 3.a klases skolēni ar ģimenēm un klases audzinātāju Gunu Mūriņu kopīgi devāmies izzinošā ekskursijā uz Piebalgas pusi.

Mūsu brauciena mērķis bija Kārļa Skalbes memoriālais muzejs “Saulrieti”. Šajā skaistajā vietā netālu no Alauksta ezera rakstnieks ar ģimeni vadījis daudzas vasaras. Turpat netālu atrodas arī rakstnieka dzimtās mājas. Muzeja apmeklējumam atvēlēto laiku gan bērni, gan vecāki pavadīja izzinošās, atraktīvās nodarbēs.  Mums bija tā iespēja izbaudīt šīs vietas apkārtnes burvību, aplūkot rakstnieka māju, izbaudīt skaisto ainavu uz tālumā redzamo Alauksta ezeru, kas paveras no ēkas otrā stāva terases. Uzzinājām vairāk arī par rakstnieka ģimeni, viņa dzīvesbiedri Lizeti, kura prata astoņas valodas un tulkoja daudzu tautu daiļliteratūras darbus latviešu valodā.

Kā mums apliecināja muzeja gide, šajā Latvijas simtgades jubilejas gadā apmeklēt Kārļa Skalbes muzeju ir īstā izvēle, jo Kārlis Skalbe bija īstens Latvijas patriots. Viņš ir stāvējis pie Latvijas valsts dibināšanas šūpuļa, un tieši viņa vārdi “Tēvzemei un brīvībai” rotā Brīvības pieminekli. Kārļa Skalbes literārais mantojums ir ļoti plašs, bet visvairāk viņš ir zināms kā literāro pasaku autors. To Skalbem esot vairāk par 80. Un vispazīstamākā, protams, ir “Kaķīša dzirnavas”. Tā ir pasaka, kurā rakstnieks ir ielicis daudzas ētiskās pamatvērtības. Ne velti tieši šī Skalbes pasaka Latvijas iedzīvotāju balsojumā par mīļāko latviešu literatūras darbu tika ierindota pirmajā vietā. Bērniem baltā kaķīša tēls jau iepazīts vasarā, lasot pasaku. Tādēļ mēs zinām, ka jāvairo prieks, jādraudzējas un cik ļoti svarīgi ir spēt piedot.

Kā skaistu piemiņu par muzeja apmeklējumu bērni ieguva ielīmētu krāšņu uzlīmi pasaku grāmatās, savukārt muzejs dāvanā saņēma bērnu zīmējumus izstādes veidošanai.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Inešiem, kur viesojāmies Vecpiebalgas porcelāna fabrikā. Fabrikas saimnieks Jānis Ronis izrādīja savu darbnīcu un izsmeļoši atraktīvi pastāstīja par porcelāna vēsturi un ražošanu. Bērniem īpašu prieku sagādāja iespēja praktiski padarboties porcelāna figūriņu veidošanā. Neizpalika arī iespēja iegādāties sev tīkamo porcelāna izstrādājumu, ko daudzi no mums arī izmantoja.

Mājup devāmies apmierināti par kvalitatīvi un interesanti kopā pavadīto laiku, kas pagāja nemanot. Liels paldies mūsu skolotājai Gunai Mūriņai par uzņēmību un šī brauciena organizēšanu!"