Galerija

4.klašu ekskursija Brīvdabas muzejā

4.klases devās uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Šis pasākums tika finansēts inicatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

4.b klases audzinātāja Maija Reinholde stāsta: “Sociālo zinību un Dabaszinību stundas 4.b klasē runājām par Latvijas dabu un kultūrainavu, cilvēku dzīvi mūsu laikos, viduslaikos. Par skolēnu bērnību un pienākumiem tad un tagad.

Šā gada 18. septembrī Latvijas Brīvdabas muzejā mums bija iespēja iepazīt Latvijas dabu un kultūrainavu klātienē. Mūs sadalīja pa Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Mums, 4.b klasei, bija iespēja izpētīt Latgales novada ekspozīciju gida pavadībā, kurš stāstīja ļoti interesanti un bērniem saprotamā valodā, parādīja un atspoguļoja tā laika nabagos un nedaudz turīgākos ļaudis, pastāstīja par ticībām, par kārtību, kāda valdīja Latgalē.

Noslēgumā skolēniem tika uzdoti dažādi jautājumi, un man ir prieks, ka mana klase ir iepazinuši Latvijas kultūrainavu un ir zinoši.”

 

Savukārt 4.d klases audzinātāja Rita Moženaite saka, ka iepriekšējā dienā, pirms došanās ekskursijā, skolēni klasē apskatījuši mācību video, kurš ir atrodams Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja mājas lapā. Skolēni dalījās savās zināšanās par to, kā ir dzīvojuši viņu vecvecāki un ar ko ir nodarbojušies.

Ekskursija uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju bija ļoti izglītojoša, interesanta un ļoti vērtīga. Katrai klašu grupai bija iespēja tuvāk iepazīties ar kādu no Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem - Kurzemi, Zemgali, Vidzemi un Latgali. Iepazīt un apskatīt to raksturīgākās zemnieku sētas, amatnieku mājas-darbnīcas, vējdzirnavas, kalves, podnieku un darvas cepļus. Iejusties un sajust iepriekšējo gadsimtu Latvijā, to kā jau aizgājušās paaudzes ir dzīvojušas un strādājušas. Skolēni iepazinās ar tā laika ierasto ainavu un daudzveidīgajiem darbarīkiem.

Klases stundā, atbraucot no ekskursijas, skolēni veidoja zīmējumu izstādi, kurā attēloja to, kas ir palicis visvairāk atmiņā. Kopīgi dalījās gūtajos iespaidos un papildināja viens otru.