Galerija

Dabas draugu ekskursija uz "Rīgas mežu" mežniecību

Mūsu skolā nu jau otro gadu tiek izmantota ESF finansētā programma skolēniem ar padziļinātu interesi par dabaszinībam, kuras ietvaros skolēni mācību vizīšu veidā var iepazīties ar dažādām bioloģijas nozarēm.

Oktobra sākumā 7.klašu skolēnu grupa devās šādā vizītē uz "Rīgas mežu" mežniecību Ogrē. Mūsu mācību vizītes tēma bija "No sēklas līdz kokmateriālam" un mērķis - iepazīties ar mežu apsaimniekošanu, kopšanu, kokmateriālu sagatavošanu.

Mežniecības mācību klasē speciāliste Laura stāstīja par mežu veidiem, uzbūvi, par tā lomu cilvēku dzīvē un tautsaimniecībā. Daudz interesanta uzzinājām par organismu daudzveidību mežā, par viņu savstarpējām attiecībām, par koku ilgmūžību. Mums bija arī konkurss par to, cik labi pazīstam dzīvniekus un vai esam uzmanīgi klausītāji. Uzvarētāji saņēma nelielas balvas.

Mūsu vizīte turpinājās mežā, kur praksē varējām pārliecināties par meža, kā ekosistēmas, sarežģīto struktūru. Praksē varējām redzēt dzīvnieku pēdas, viņu atstātās zīmes uz kokiem - grauzumus un dobumus, novērtēt koku vecumu un veselību. Tālāk devāmies uz kokzāģētavu, kur pārliecinājāmies, cik vienkārši, pateicoties modernai tehnikai, daži strādnieki spēj sagatavot īsa laikā daudzveidīgus kokmateriālus. Mūsu mācību vizīte noslēdzās stādaudzētavā, kurā katru gadu tiek izaudzēti ap 2 miljoniem jaunu eglīšu un priežu stādu, lai izcirstās platības varētu apmežot un mūsu bagātība - MEŽi - nesamazinātos.

Teksts un foto - dabas draugi no 7.klasēm un sk. I.Lāce